Yardım

Nasıl üye olabilirim?

Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Üye Ol” bölümünü tıklayarak, kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurarak, “Üyelik Sözleşmesi”ni ve “Gizlilik Politikasını“ inceledikten sonra, “Üyelik Sözleşmesini ve Gizlilik Politikasını” Kabul Ediyorum kutucuğunu işaretleyip “Kaydet” butonuna tıkladığınızda, üye olmuş oluyorsunuz. Kayıt olurken verdiğiniz e-mail adresinize gelen onay mailindeki linke tıklayarak üyeliğinizi aktive edebilirsiniz. Bundan sonra, e-posta adresiniz ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

Üye olmak ücretli mi?

ticaretinyeri.com'a üye olmak için herhangi bir üyelik ücreti ödenmez. üyelik ücreti ödemedikleri gibi, ilan kategorilerinde belli sayıda ücretsiz ilan yayınlayabilirler.

Üyelik onay e-postası gelmedi ne yapmalıyım?

Üyelik sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinizi eksik ya da hatalı yazmış olabilirsiniz. Böyle bir durumda onay maili size ulaşmayacaktır, bu nedenle üye olurken geçerli bir e-posta adresini, doğru olarak yazdığınızdan emin olmalısınız. E-posta adresiniz doğru yazılmış ve onay maili size ulaşmamışsa; kullandığınız e-posta sağlayıcısı, onay mailini e-posta adresinizin “gereksiz” , “junk” , “bulk” ya da “spam” klasörlerine yönlendirmiş olabilir. Bu klasörlere göz atmanızı öneririz.

Nasıl ilan veririm?

ticaretinyeri.com’da İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ‘Ücretsiz İlan Ver’ linkine tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra Adımlar linkini takip ederek diğer bölümlere geçebilirsiniz.

Bu bölümlerde;

  • İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma,
  • Fiyat ve ürün detaylarını belirleme,
  • Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ekleme,


işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir.

yayına hazır hale gelen ilanlar Kaydedilmiş ilanınız, editörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra, çok kısa bir süre içerisinde yayına girecektir.

İlan vermek için üyelik zorunlu mu?

İlan vermek için üye olmanız gereklidir.

İlan vermek için Cep telefonu numarası girmek zorunlumu?

Sadece Cebinden Onaylı üyeler ilan verebilir, verdikleri ilanları düzenleyebilir, ilgilendikleri ilanların sahiplerine mesaj gönderebilir. Cebinden Onaylı olmayan üyelerimiz ilan veremez, mesaj gönderemez.

Cep Telefonu Numaramı Güncellersem Mevcut Cebinden Onaylı Üyeliğim Devam Eder mi?

Cebinden Onaylı Üyelik hizmeti sadece belirlenen cep telefonu için geçerlidir. Farklı cep telefonu bilgisi girildiğinde yeniden Cebinden Onaylı Üyelik tanımlanması gerekir.

Bir Cebinden Onaylı numara birden fazla üyelikte kullanılabilir mi?

Bir Cebinden Onaylı numara aynı anda 1 bireysel ve 1 Mağaza üyeliği tarafından kullanılabilir. Onun dışında 2 farklı bireysel üyelikte aynı numara aynı anda Cebinden Onaylı olamaz.

Kaç adet ücretsiz ilan verebilirim?

Bireysel üyeliklerde her kategoride birer adet Ücretsiz ilan verebilirsiniz.

İlanım neden reddedildi?

İlanlarınız, onaylama ekibimiz tarafından incelenir ve ilan verme kurallarına uygun bulunmayan ilanlar reddedilir. İlanınızın neden reddedildiğine dair detaylı bilgi içeren mesaja Bana Özel > Mesajlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Mağaza için Kurumsal üye olmak istiyorum?

Emlak, Vasıta, Alışveriş, Yedek Parça, Motosiklet, Yardımcı arayanlar, İş ilanları, İş Makinaları ve Sanayi, kategorilerinde Kurumsal Mağaza Üye olmak için "Mağaza Açmak İstiyorum sayfasına tıklayarak istenilen bilgileri doldurarak ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra Mağaza için Kurumsal Üyeliğiniz açılır.

İlan verebilmek için hangi durumlarda Mağaza üyeliği gerekmektedir?

Ticari ilan sahiplerinin ve ücretsiz ilan hakkını doldurmuş kurumların Mağaza Üyeliğine geçmeleri gereklidir.

Üyeliğim neden durduruldu?

  • Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması,
  • Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma,
  • Üyelik profilinde yeralan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi,
  • Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi,
  • Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb. resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması,
  • İlanın açıklama bölümü veya fotoğraflarında, ilan verme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle,
  • daha önce 2 kere onaylanmamış bir ilanın, gerekli düzenleme yapılmadan yeniden onaya gönderilmesi,

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, Üyelik İptali sayfasından bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.