Gizlilik Politikası

Ticaretinyeri.com tüm bireysel ve kurumsal üyelerinin üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik politikası doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir. Ticaretinyeri.com; Üye'nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Politikası'na veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse ve/veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda Ticaretinyeri.com Gizlilik politikasında öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir. Ticaretinyeri.com vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenmektedir.

Ticaretinyeri.com, kullanıcıların kendisine www.ticaretinyeri.com adlı web sitesi ("Ticaretinyeri.com") üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgilerini üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve sitede çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Ticaretinyeri.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Üyelik veya "Portal" üzerindeki çeşitli form ve oylamaların doldurulması suretiyle kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soyisim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Ticaretinyeri.com'a vermeleri gerekmektedir. Ticaretinyeri.com, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri Ticaretinyeri.com veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir.

Ticaretinyeri.com tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web Sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler Ticaretinyeri.com ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Ticaretinyeri.com, Web Sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Ticaretinyeri.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Ticaretinyeri.com, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Ticaretinyeri.com, kullanıcılar ve kullanıcıların Web Sitesi'ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Web Sitesi'ni kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Web Sitesi'ni hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Ticaretinyeri.com üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

Kullanıcı, işbu sözleşmeyi kabul etmekle kendisine tanıtım amacıyla eposta ve kısa mesaj gönderilmesini ve kendisiyle iletişime geçileceğini kabul etmiş, bu konuda rıza ve onay vermiş olduğunu kabul eder. Kullanıcı dilediği zaman bu eposta veya smsleri almaktan vazgeçebilir. Bunun için kendisine gönderilen epostada ya da smste belirtilen yöntemle iletisim linkine tıklayıp sitenin iletişim mesaj yazarak sms ve eposta almaya son verebilir.

Ticaretinyeri.com, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman www.ticaretinyeri.com'da yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Ticaretinyeri.com'un değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri www.ticaretinyeri.com'da yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.